Blog » Recenzje Wideorejestratorów DDPai » Wideorejestrator do Jazdy w Nocy DDPai Mini One NightVision [Recenzja 2021]

Wideorejestrator do Jazdy w Nocy DDPai Mini One NightVision [Recenzja 2021]

Urządzenie jakim jest wideorejestrator jazdy nie jest już obce w dzisiejszych czasach żadnemu kierowcy. Wiele osób po zakupie wymarzonego samochodu decyduje się zadbać o jego bezpieczeństwo poprzez nabycie odpowiedniej kamery samochodowej. Jest to szczególnie istotne w przypadku początkujących kierowców – znacznie poprawia pewność siebie za kierownicą i pozwala nie martwić się o potencjalne problemy podczas stłuczki nie wynikającej z naszej winy. Dzisiaj przychodzimy z propozycją szczególnie interesującą dla kierowców podróżujących nocną porą. Tematem niniejszej recenzji jest rejestrator jazdy z trybem nocnym o małych gabarytach DDPai Mini One NightVision.

Wideorejestrator nocny DDPai Mini One – prezentacja produktu

Opakowanie DDPai Mini One stwarza poczucie wysokiej klasy produktu. Z przodu zobaczyć można wyłącznie nazwę modelu kamery, co może przypominać nowoczesne opakowania charakterystyczne dla producentów smartfonów z wyższej półki.

Pudełko DDPai Mini One NightVision przód

Z tyłu opakowania szczegółowo przedstawiono odpowiednie parametry, w tym głównie: specyfikację, wyjścia wideo, model procesora, pamięć oraz inne informacje istotne z punktu widzenia użytkownika.

DDPai Mini One NightVision tył

Zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria. Poza jednostką główną Mini ONE w pudełku można dodatkowo znaleźć: wtyczkę do gniazda zapalniczki, przewód zasilający o długości 3,5m, zapasową taśmę dwustronną 3M, instrukcję obsługi oraz narzędzie do montażu.

wideorejestrator noc Mini One NightVision cały zestaw

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z produktem tego typu, zalecane jest zapoznanie się z instrukcją obsługi zawierającą wszystkie niezbędne szczegóły oraz metody instalacji urządzenia. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności praktycznie bez problemu poradzisz sobie z samodzielnym montażem omawianej kamery.

DDPai mini ONE pod względem wyglądu nawiązuje do minimalistycznego, charakterystycznego dla tej marki stylu. Cylindryczny korpus pozbawiony zbędnego ekranu umożliwia uzyskanie kompaktowych rozmiarów, co pozwala na oszczędność miejsca na przedniej szybie. Rejestrator nie posiada przycisków fizycznych, a po włączeniu samochodu, Mini One automatycznie przełączy się w tryb pracy.

Mini One NightVision kamera

Obiektyw nocnego rejestratora jazdy DDPai Mini One został umieszczony w zagłębieniu utworzonym w cylindrycznym korpusie. Dodatkową ciekawostką są tutaj dekoracje przypominającą fale wody nadające kamerze interesującego wyglądu. W rejestratorze zastosowano szklany obiektyw Full HD z szerokim kątem rejestrowania obrazu 140 stopni, pozwalającym na obejmowanie dużego obszaru bez zniekształceń obrazu.

Mini One NightVision kamera i uchwyt

Po montażu Mini ONE, kamerę można swobodnie obracać o 360 stopni, co ułatwia użytkownikowi regulację kąta widzenia. Nie musisz martwić się o zbyt luźne osadzenie kamery w uchwycie, gdyż z jednej strony zaprojektowano specjalny otwór podobny do zamka, który umożliwia blokadę urządzenia dzięki przewodowi zasilającemu.

DDPai Mini One NightVision rejestrator jazdy nocny

DDPai Mini One NightVision certyfiakty

Naklejki samoprzylepne 3M są fabrycznie zainstalowane z tyłu wspornika . Podczas mocowania należy znaleźć odpowiednią pozycję. Po zamocowaniu urządzenia, przesuwanie rejestratora będzie niemożliwe.

DDPai Mini One NightVision z naklejką

Z boku korpusu mini ONE skonfigurowano okrągły port zasilania i port Micro USB. Interfejs Micro USB służy do podłączenia kamery do komputera i przesyłania informacji lub tworzenia zapasowych kopii danych.

DDPai Mini One NightVision uchwyt i oznaczenia

Z drugiej strony korpusu Mini One znajduje się głośnik urządzenia, przez który informuje ono o swoim aktualnym stanie pracy.

DDPai Mini One NightVision mikrofon

W górnej części znajduje się otwór mikrofonu i przycisk resetowania RESET. Kamera rejestruje dźwięk wewnątrz samochodu oraz może być obsługiwana przez komunikaty głosowe. Otwór przycisku resetowania RESET służy do przywracania ustawień fabrycznych.

DDPai Mini One NightVision przyciski

To już wszystkie podstawowe informacje na temat Mini ONE. W kolejnej części niniejszej recenzji przyjrzymy się jakości rejestrowanego obrazu oraz zainstalujemy urządzenie w samochodzie. Sam proces montażu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, każda osoba z pomocą instrukcji będzie w stanie zamontować odpowiednio kamerę w swoim aucie.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość kamery1920 * 1080 (Full HD) przy 30 klatkach na sekundę
Format zapisu plikówH.265
Obiektyw6-warstwowe szkło, szeroki kąt 140 °, przysłona F1.8
Czujnik żyroskopowyWbudowany 3-osiowy akcelerometr, regulowana czułość za pomocą aplikacji,  zapamiętywanie wideo po kolizji
PamięćWbudowana szybka pamięć flash eMMC 32GB, nagrywanie w pętli
GPSbrak
Moduł WiFiwbudowane Wi-Fi 2,4 GHz
Wyjście wideoBezprzewodowe, obsługa systemów Android/iOS
Przetwornik obrazu2-megapikselowy SONY IMX307 Exmor CMOS
Pamięć RAM512 MB
ProcesorHisilicon Hi3516
Język aplikacjiPolski

Instalacja kamera z nagrywaniem w nocy Mini One w samochodzie

Proces instalacji nie będzie tutaj szczegółowo omawiany, należy jednak zwrócić uwagę na jedną kwestię – podczas mocowania kamery należy wybrać odpowiednie miejsce. Najlepszym wydaje się być środek przedniej szyby za lusterkiem wstecznym.

DDPai Mini One NightVision wskaźnik

Podłączenia kabla DDPai Mini One NightVision

Do ustawienia kąta kamery zalecane jest skorzystanie z aplikacji DDPai. Pobierz aplikację DDPai APP, a następnie połącz się z kamerą za pośrednictwem swojego telefonu. Możesz odtwarzać obraz z rejestratora w czasie rzeczywistym na ekranie smartfona, dzięki czemu będziesz mógł znacznie łatwiej dostosować położenie urządzenia. Kolejnym krokiem po ustawieniu odpowiedniego kąta jest ułożenie przewodów oraz schowanie kabla zasilającego w szczelinach samochodu. Z pomocą przychodzi tutaj narzędzie do montażu dołączone do zestawu DDPAI Mini ONE.

Przy okazji warto przyjrzeć się bliżej samemu projektowi oraz funkcjom interfejsu aplikacji. Podczas pierwszego korzystania, interfejs wyświetli szczegółowe oznaczenia samouczka, aby pomóc nowemu użytkownikowi w oswojeniu się z aplikacją. Główny interfejs obejmuje trzy elementy: odtwarzanie w czasie rzeczywistym, przeglądanie zarejestrowanych materiałów i zdarzenia awaryjne, które są wyraźnie odseparowane od reszty materiałów i łatwo dostępne z poziomu aplikacji. W menu ustawień możesz włączyć kodowanie wideo H.265, zmienić rozdzielczość nagrywania, wyłączyć znak wodny, ustawić nagrywanie mikrofonu itp.

Z głównego interfejsu aplikacji możesz w dowolnym momencie przechwytywać lub pobierać obrazy w czasie rzeczywistym. Przechwycone i pobrane zasoby zostaną automatycznie zapisane w pamięci telefonu.

Z tyłu rejestratora samochodowego z trybem nocnym Mini One NightVision zaprojektowano wskaźnik stanu LED, który po podłączeniu do telefonu zaświeci się na czerwono. Podczas pracy urządzenia będzie natomiast świecił światłem niebieskim. Przyjrzyjmy się teraz możliwościom omawianego rejestratora samochodowego.

DDPai Mini One NightVision wskaźnik czerwony
DDPai Mini One NightVision wskaźnik niebieski

Należy zwrócić uwagę na możliwości rejestrowania obrazu jakie oferuje DDPai Mini One. Na poniższej fotografii jesteśmy w stanie bez problemu odczytać tablice rejestracyjne samochodu znajdującego się z przodu oraz taksówki po lewej stronie. Mimo nienajlepszego oświetlenia obraz z kamery samochodowej jest wyraźny i bogaty w szczegóły.

DDPai Mini One NightVision tablice rejestracyjne

Na poniższym zdjęciu natomiast przedstawiona jest sytuacja o zachodzie słońca. Mimo bardzo słabego oświetlenia jesteśmy nadal w stanie bez problemu odczytać tablice aut znajdujących się przed naszym samochodem.

DDPai Mini One NightVision tablice rejestracyjne wieczorem

Na samym końcu zobaczmy jeszcze jak kamera radzi sobie późnym wieczorem. Tablice rejestracyjne samochodu z przodu oraz aut po lewej i prawej stronie są nadal dobrze widoczne. Mimo ciemnego otoczenia zdolność do rejestrowania przejrzystego obrazu jest ciągle na wysokim poziomie. Wideorejestrator z trybem nocnym mini ONE jest wyposażony w sensor Sony Starvis IMX307 (seria noktowizorów gwiazdowych). IMX307 ma większy rozmiar czujnika oraz pojedynczego piksela, co w połączeniu z przysłoną F1.8 umożliwia rejestrowanie wyraźnego obrazu podczas jazdy w nocy lub przy przejeżdżaniu przez podziemne parkingi lub tunele.

DDPai Mini One NightVision po zmroku

Podsumowanie

Przeprowadzone testy jasno wskazują na główne zalety kamery samochodowej nocnej DDPai Mini One NightVision. Przede wszystkim zaliczyć można do nich interesujący cylindryczny design idący w parze z kompaktowością, bardzo prostą i intuicyjną instalację oraz możliwość zarządzania urządzeniem przez telefon komórkowy. Ponadto Mini One świetnie spisze się zarówno jako kamera samochodowa nocna, przy słabym oświetleniu, jak i za dnia w warunkach codziennych. Jeżeli potrzebujesz wideorejestratora wielofunkcyjnego, zapewniającego wysoką jakość nagrywania koniecznie sprawdź DDPai Mini One NightVision.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *