Blog » Recenzje Wideorejestratorów DDPai » Recenzja Kamery Samochodowej Przód Tył X2S PRO od DDPai

Recenzja Kamery Samochodowej Przód Tył X2S PRO od DDPai

Ze względu na rosnącą troskę o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg, rejestrator jazdy jest obecnie niemal koniecznym elementem wyposażenia dla każdego samochodu. Wysokiej jakości, bogaty w funkcje rejestrator jazdy może dostarczyć niezbędnych dowodów w krytycznych momentach, a także jest w stanie zarejestrować istotne momenty bezpośrednio z Twojego auta. Oczywiście tylko produkty wysokiej jakości zagwarantują wszystkie niezbędne funkcjonalności oraz odpowiednią niezawodność. Jak naprawdę w tej roli sprawdza się DDPai X2S PRO oraz czy warto wydać na niego około tysiąc złotych?

DDPai X2S Pro jako rejestrator samochodowy dual

Na obecnym rynku motoryzacyjnym dostępny jest szeroki wachlarz rejestratorów jazdy. Wielu właścicieli samochodów pożąda produktu o jak najlepszych parametrach technicznych oraz wysokiej jakości, aby zagwarantować solidną opiekę nad własnym pojazdem. Rejestrator jazdy DDPai X2S Pro został zaprojektowany tak, aby zapewnić najlepszą ochronę Twojego auta rejestrując obraz zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu.

X2S Pro w pudełku

Rejestrator jazdy DDPai X2S Pro to urządzenie klasy premium, które posiada między innymi funkcję 24-godzinnego monitorowania parkowania w trybie normalnym lub poklatkowym, zapewniając pojazdowi ochronę również w trakcie postoju, przechwytywanie zdjęć lub nagrań za pomocą zdalnej migawki, precyzyjne lokalizowanie GPS oraz łączność z aplikacją poprzez Wi-Fi. Wideorejestrator ten wyposażony został w 2 kamery, dzięki czemu rejestruje obraz z przodu (2560X1440p) oraz z tyłu (1920×1080p) w wysokiej rozdzielczości.

Pudełko kamery samochodowej typu dual

Rejestrator jazdy DDPai X2S Pro sprawia wrażenie produktu wysokiej klasy już po otworzeniu opakowania. Samo pudełko prezentuje lekki, luksusowy styl i gwarantuje niezbędną ochronę przed uszkodzeniami w procesie logistycznym. Po otwarciu pudełka, wierzchnią część stanowi instrukcja użytkownika oraz folia ochronna.

podwójna kamera samochodowa

Opakowanie jest podzielone na górną i dolną warstwę. Górna warstwa zawiera przednią i tylną kamerę samochodową oraz zdalną migawkę do X2S Pro. W dolnej natomiast znajduje się przewód zasilający, kable do trybu parkingowego, naklejki samoprzylepne oraz przewód łączący obie kamery.

ddpai x2s pro bokiem

Rejestrator jazdy DDPai X2S Pro ma stosunkowo niewielkie rozmiary. Na obudowie zastosowano błyszczącą farbę. Niezwykłe jest również szczegółowe wykonanie, nie sposób nie zauważyć iż mamy do czynienia z produktem z wysokiej półki.

Kamera przednia X2S Pro z góry

Przednia kamera rejestratora jazdy X2S Pro posiada obrotową konstrukcję, którą można swobodnie obracać o 90°, dzięki czemu można ustawić ją pod odpowiednim kątem w zależności od modelu samochodu już na etapie instalacji. Ponadto przedni aparat wykorzystuje 6 warstwową soczewkę, szeroki kąt 140° oraz przysłonę F1.8, która zapewnia jasność obrazu w ciemniejszym otoczeniu. Sama kamera przednia obsługuje nagrywanie w 1440P.

Slot na kartę SD  w X2S Pro

Gniazdo karty SD i przycisk resetowania zostały umieszczone z boku urządzenia. Rejestrator jazdy X2S Pro obsługuje do 128GB (najlepiej karty pamięci klasy 10) i może automatycznie wykryć jakość karty i miejsca przechowywania klasyfikacji treści. W przypadku niewłaściwej karty pamięci, kamera automatycznie poinformuje nas sygnałem głosowym.

Kamera przednia X2S Pro zdjęcie poglądowe
wielkość kamery samochodowej typu dual x2s pro

Przód rejestratora wyposażony jest we wskaźnik trybu parkingowego. Gdy pojazd jest wyłączony, rejestrator jazdy X2S Pro może automatycznie przejść do trybu monitoringu parkowania. Gdy pojazd jest nieruchomy, może również monitorować otoczenie pojazdu (całodobowo).

Przycisk wyciszania mikrofonu

Górny panel jest wyposażony w kontrolkę pracy, mikrofon i przycisk wyciszenia, dzięki czemu możesz włączyć lub wyłączyć funkcję nagrywania za pomocą jednego kliknięcia, a w niektórych szczególnych okolicznościach uniemożliwić nagrywanie rozmów prywatnych.

Gniazdo na kabel zasilający typu C w kamerze samochodowej X2S

Rejestrator jazdy DDPai X2S Pro wykorzystuje najpopularniejsze złącze Typu C, które jest mocniejsze i bardziej stabilne niż tradycyjne złącza Micro USB. Dodatkową ochronę zapewniają śruby zabezpieczające.

Podstawa wideorejestratora X2SPro

Stała podstawa służy do stabilnego zamocowania kamery samochodowej na przedniej szybie. Ponadto nieruchomą podstawę kamery X2S Pro można zdjąć w dowolnym momencie.

zestaw ddpai x2s pro

Oprócz kamery samochodowej DDPai X2S Pro, opakowanie zawiera również instrukcję obsługi, tylną kamerę oraz kabel łączący, narzędzie do montażu, naklejki na rejestrator i zdalną migawkę, zdalną migawkę oraz kabel do trybu parkingowego.

Kamera tylna X2S
wielkość kamery tylnej do x2s pro ddpai

Warto pamiętać, iż DDPai X2S Pro to rejestrator z dwiema kamerami, gdzie tylna wykorzystuje 4 warstwową szklaną soczewkę, obsługuje szeroki kąt nagrywania 125°, posiada przysłonę F2.0 oraz dobrą jakość nagrywania Full HD 1080P. Warto również wspomnieć, że tylna kamera ma możliwość obrotu o 360°, co oznacza, że ​​można regulować kąt według własnych upodobań.

Kabel do trybu parkingowego

Ze względu na 24-godzinną funkcję monitoringu parkowania, rejestrator jazdy DDPai X2S Pro potrzebuje dostępu do skrzynki bezpieczników w celu uzyskania energii elektrycznej. Trzy przewody: żółty, czerwony i czarny odpowiadają kolejno VCC, ACC i GND (masa).

Kable zasilające do ddpai x2s pro

Właściciele omawianego urządzenia mogą zakupić specjalne “Boxy” do przesyłania danych w chmurze 4G według własnych potrzeb. Umożliwia to zdalne monitorowanie pojazdu, przechowywanie danych z jazdy czy wykonywanie zdjęć na odległość. W przypadku kolizji lub stłuczki właściciel zostanie natychmiastowo powiadomiony o zaistniałej okoliczności.

Dołączony pilot zdalnego sterowania to stosunkowo praktyczny mały przedmiot, który można umieścić w dowolnym miejscu w samochodzie zgodnie z preferencjami właściciela. Gdy właściciel chce zrobić zdjęcie, może za pomocą jednego kliknięcia szybko uchwycić bieżącą sesje lub przytrzymując go nagrać dłuższy film. Nagrany materiał obejmuje również wydarzenia, które rozegrały się przed wciśnięciem przycisku.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość kamery2560X1440 z przodu, 1920×1080 z tyłu
Format zapisu plikówH.264
Obiektyw6-warstwowy szklany obiektyw, Kamera przednia: szeroki kąt 140 °, przysłona F1.8 Kamera tylna: szeroki kąt 125°, przysłona F2.0
Czujnik żyroskopowyWbudowany 3-osiowy akcelerometr, regulowana czułość za pomocą aplikacji,  zapamiętywanie wideo po kolizji
Pamięćkarta MicroSD do 128GB (brak w zestawie)
GPSwbudowany precyzyjny moduł GPS
Moduł WiFiwbudowane Wi-Fi 2,4 GHz
Wyjście wideoBezprzewodowe, obsługa systemów Android/iOS
Przetwornik obrazu4Mpix (przód) / 1Mpix (tył) czujnik CMOS
Pamięć RAM1 GB
ProcesorHiSilicon 3516DV100 (przód) / HiSilicon 3518E (tył)
Język aplikacjiPolski

Test instalacji podwójnej kamery DDPai X2S Pro

Po obszernym wstępie teoretycznym nie pozostaje nic innego jak przeprowadzenie instalacji rejestratora w samochodzie, aby na własne oczy zobaczyć, jak faktycznie działa.

Audi Q3 - samochód do testów

Rejestrator jazdy zainstalowany został w Audi Q3, aby zaprezentować jego rzeczywiste wrażenia i funkcjonalność.

Poprowadzenie okablowania

W niektórych samochodach może wystąpić trudność w uzyskaniu prądu ze skrzynki bezpieczników, ponieważ jej umiejscowienie zależne jest od modelu. Skrzynka bezpieczników Audi Q3 2014 znajduje się w lewym dolnym rogu w środkowej konsoli, więc okablowanie musi przechodzić przez dach i słupek A.

Montaż karty w kamerze

Wcześniej przygotowaną kartę pamięci (najlepiej klasy 10) należy włożyć do jednostki centralnej kamery samochodowej DDPai X2S Pro.

Śruba zabezpieczająca kabel zasilający

Następnie należy włożyć złącze typu C do przewodu zasilającego jednostkę główną kamery DDPai X2S Pro i użyć mocującej śruby zabezpieczającej, aby ją zablokować i zapewnić solidność oraz niezawodność konstrukcji.

Podłączenie przewodu GND

Czarny przewód GND został podłączony do śruby uziemienia nadwozia.

Skrzynka bezpieczników Audi Q3

Znajdź przewód zasilania VCC oraz ACC w skrzynce bezpieczników. Jeżeli nie wiesz gdzie się znajdują sprawdź instrukcję obsługi swojego pojazdu. Czerwony przewód ACC ma za zadnie zasilać kamerę samochodową podczas uruchamiania pojazdu, kiedy zwykły żółty przewód VCC doprowadza energię, gdy pojazd jest wyłączony.

Podłączenie urządzenia do skrzynki bezpieczników wymaga pewnej praktycznej umiejętności. Nieprawidłowe podłączenie może mieć negatywny wpływ na układ obwodów pojazdu. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, udaj się po pomoc do profesjonalnego warsztatu montażowego.

Okablowanie kamery tylnej X2S Pro ddpai

Podłącz okablowanie tylnej kamery i ukryj wiązkę przewodów w dachu i panelu wykończeniowym słupka A, aby zrealizować funkcję podwójnego nagrywania przedniego i tylnego rejestratora jazdy X2S Pro.

Aplikacja DDPai

Po podłączeniu wiązki przewodów można połączyć telefon komórkowy z rejestratorem jazdy za pośrednictwem aplikacji DDPai APP (pobierając ją ze sklepu play lub app store). Obraz z przedniej kamery zacznie być wyświetlany w czasie rzeczywistym. Umożliwia to znalezienie odpowiedniego miejsca instalacji oraz regulacji przedniej kamery.

Położenie kamery po montażu

Chociaż jednostka główna rejestratora jazdy X2S Pro nie jest duża, okazuje się, że złącze typu C ma pewien wpływ na pozycję instalacji. Nie powinno się umieszczać go zbyt blisko dachu. Jeśli pozycja jest zbyt niska, będzie miało to wpływ na widoczność za kierownicą. Musisz sam wybrać odpowiednie miejsce do instalacji w oparciu o rzeczywistą sytuację w samochodzie.

Montaż kamery tylnej
Opcje ustawienia kamery tylnej X2S Pro

Pozycja montażu kamery tylnej jest kwestią zależną od preferencji użytkownika. Może być ona zamontowana zarówno na szybie tylnej, jak i przedniej monitorując również wnętrze dzięki regulacji o 360 stopni. Nieco bardziej skomplikowane jest zagadnienie związane z okablowaniem, jednak kabel tylnej kamery jest dłuższy i może sprostać większości sytuacji i potrzeb. Dzięki elastycznej lokalizacji możliwe jest zrealizowanie perspektywy przód + tył, przód + wnętrze przód, przód + wnętrze tył.

Przycisk zdalnej migawki kamery samochodowej przód tył

Zdalną migawkę (pilot) można zainstalować w dowolnym miejscu w samochodzie, zgodnie z preferencjami i nawykami właściciela samochodu. Służy on do przechwytywania zdjęć oraz filmów jednym kliknięciem.

Przeglądanie materiału z kamery na telefonie

Łącząc się z aplikacją DDPai, możesz przeglądać na telefonie komórkowym w czasie rzeczywistym nagrania ze swojego wideorejestratora z dwiema kamerami, a także przesuwać oś czasu. Możliwy jest bezpośredni wybór i pobranie zdjęcia na swoje urządzenie. Kamera samochodowa X2S Pro ma wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia bezpośrednie przesyłanie filmów lub zdjęć bez zużywania danych komórkowych.

Ponadto w aplikacji możliwe jest również bezpośrednie wyszukiwanie lokalnych albumów, przeglądanie filmów, zdjęć czy fragmentów nagrań z nagłych wypadków.

W ustawieniach aplikacji można ustawić rozdzielczość nagrywania, znak wodny, odwrócenie tylnej kamery, monitorowanie parkowania, czułość monitorowania kolizji i stan karty pamięci rejestratora jazdy X2S Pro Dual Cams.

Warto wspomnieć, że całodobowy monitoring parkowania rejestratora jazdy DDPai X2S Pro może rejestrować obraz poklatkowo, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca i zwiększenie prędkości oglądanego materiału. Oczywiście możesz również wybrać normalne nagrywanie lub hibernację zgodnie z własnymi preferencjami.

Nie należy również martwić się o rozładowywanie kamery w trybie parkowaniaRejestrator jazdy wykorzystuje technologię zarządzania baterią IPS, która może regulować napięcie i czas trwania wideo oraz realizować „trzy niskie zabezpieczenia” poprzez ochronę niskiego napięcia, ochronę przed niskim zużyciem energii i monitorowanie niskiego napięcia, całkowicie zabezpieczając przed awarią baterii (sytuacją rozładowania akumulatora).

Jak nagrywa kamera samochodowa dwustronna od DDPai?

W przypadku rejestratora jazdy niewątpliwie konieczne jest posiadanie doskonałej jakości nagrania w wysokiej rozdzielczości.

Zdjęcie przedstawia rzeczywisty efekt nagrania rejestratora jazdy X2S Pro Dual Cams.

Obraz z kamery przedniej DDPai X2S Pro

Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy jest szeroki kąt nagrania wynoszący 140°. Obraz dodatkowo jest wyraźny i przejrzysty, bez zniekształceń szerokokątnych. Szersze pole widzenia może w znacznym stopniu zredukować martwy obszar i zarejestrować znacznie więcej istotnych szczegółów.

Obraz z kamery przedniej DDPai X2S Pro 2

Dzięki zastosowaniu procesora do kodowania wideo H.264 o ultra wysokiej rozdzielczości oraz 4-milionowego kolorowego czujnika obrazu CMOS, przedni obraz może osiągnąć jakość obrazu 1440P przy rozdzielczości 2560 * 1440, a rzeczywista rozdzielczość i nasycenie stoją na bardzo wysokim poziomie. Po powiększeniu obrazu numer rejestracyjny pojazdu poprzedzającego jest wyraźnie widoczny, dzięki czemu można go wykorzystać jako ważny dowód wideo w krytycznych momentach.

Obraz z kamery tylnej DDPai X2S Pro

Kamera tylna wykorzystuje również procesor do H.264, który może nagrywać wideo w jakości 1080P z rozdzielczością 1920 * 1080. W filmie nagranym przez tylną kamerę można z łatwością zidentyfikować numer tablicy rejestracyjnej pojazdu z tyłu, który w razie nagłego wypadku można również z powodzeniem wykorzystać jako dowód.

Jakość nagrywania X2S Pro w ciemnym pomieszczeniu

Ponadto w słabym oświetleniu rejestrator jazdy X2S Pro spisuje się bardzo dobrze. Obiektyw o dużej aperturze F1.8 nadal może wnieść wystarczającą ilość światła w ciemności, aby zapewnić jasność i klarowność obrazu.

Obraz z kamery przedniej DDPai X2S Pro 3

Używając zdalnej migawki kamery samochodowej DDPai X2S Pro Dual Cams, możesz robić zdjęcia lub nagrać film jednym kliknięciem, gdy tylko znajdziesz się w sytuacji wartej zarejestrowania.

Moduł GPS w kamerze samochodowej

Rejestrator jazdy DDPai X2S Pro ma wbudowany bardzo precyzyjny moduł GPS zapewniający szybkie i dokładne lokalizowanie. Dzięki temu w aplikacji DDPai można wyświetlać średnią oraz maksymalną prędkość, prędkość pojazdu w czasie rzeczywistym a nawet przebieg całej trasy. Możesz również monitorować trajektorię jazdy.

Ostatnią rzeczą, o której warto porozmawiać to niesamowite funkcje społecznościowe DDPai. Za pośrednictwem aplikacji można przeglądać filmy i zdjęcia udostępnione przez innych znajomych z ich samochodów, a także przesyłać fragmenty, którymi sam chcesz się podzielić z innymi.

Filmy i zdjęcia pobrane na telefon komórkowy można udostępniać społeczności za pomocą jednego kliknięcia. Dostępna jest również funkcja usuwania oryginalnego dźwięku lub dodawania własnej ścieżki, zachowując przy tym wysoką rozdzielczość Quad HD. Do Twojej dyspozycji są również opcje dodatkowej edycji materiałów, za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji możesz bezpośrednio wybrać kadrowanie oraz filtry.

Aby w pełni monitorować i chronić swoje auto należy podjąć świadomy wybór na etapie zakupu wideorejestratora. Znaczącą rolę odgrywają tutaj takie kwestie jak jakość wykonania, funkcjonalność oraz niezawodność. Powyższy test szczegółowo prezentuje możliwości oraz wszechstronność kamery samochodowej przód tył DDPai X2S Pro typu Dual. Jak można zauważyć w teście, do jego kluczowych zalet należą między innymi: GPS, wbudowany moduł Wi-Fi, bardzo wysoka jakość rejestrowanego obrazu oraz całodobowy tryb monitoringu parkowania. Wszystkie te cechy w połączeniu z małymi rozmiarami oraz funkcją przechwytywaniem jednym kliknięciem dają pełen obraz wideorejestratora klasy premium. Jeżeli dysponujesz odpowiednim budżetem oraz zależy Ci na wysokiej jakości produktu DDPai X2S Pro będzie idealnym wyborem.

Opublikowane komentarze

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *