Blog » Recenzje Wideorejestratorów DDPai » Recenzja DDPai Mini 3 – Rejestrator Jazdy 1600P ze Zdalnym Przyciskiem

Recenzja DDPai Mini 3 – Rejestrator Jazdy 1600P ze Zdalnym Przyciskiem

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak dużą rolę może odegrać rejestrator jazdy w ochronie Twojego bezpieczeństwa na drodze? Czy może zaoferować coś więcej niż tylko wyraźne nagranie z przebytej trasy? Recenzja ukrytej kamery samochodowej DDPai Mini 3 pomoże odpowiedzieć na tak postawione pytania. Mini3 to trzeci z kolei produkt z serii „DDPAI Mini”, następca dwóch poprzednich modeli w kształcie cylindra, o niewielkich gabarytach oraz jeszcze lepszych parametrach technicznych. Wyglądem bardzo przypomina recenzowaną już wcześniej kamerę DDPai Mini One NightVision, jednak Mini3 posiada znacznie lepszą specyfikację techniczną od swojej poprzedniczki.

Odczucia wizualne niewidocznego wideorejestratora samochodowego DDPai Mini 3

DDPai Mini 3 prezentuje się bardzo dobrze jeszcze przed otwarciem opakowania. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że mamy do czynienia z produktem luksusowym. Z przodu opakowania widnieje nazwa kamery, natomiast z tyłu znajduje się specyfikacja techniczna. Z zawartych tam informacji wynika, że do zalet wideorejestratora Mini 3 zaliczyć można m.in: wysoką rozdzielczość nagrywania 2.5K (1600P), wbudowana szybka pamięć eMMC 32GB pozwalająca na szybkie przeglądanie nagranych materiałów przez aplikację, zdalny przycisk aparatu, Wi-Fi oraz wiele innych.

ddpai mini3 pudełko
pudełko tył ddpai mini 3

Po rozpakowaniu pudełka na wierzchu ujrzymy instrukcję obsługi, natomiast pod nią znajduje się już sama kamera. Korpus mini rejestratora pokryty jest powłoką ochronną, a sama kamera jest niewielkich rozmiarów. Jeżeli wymagasz od kamery samochodowej kompaktowości oraz chcesz zachować dobrą widoczność za kierownicą, MINI3 będzie idealnym wyborem.

ddpai mini3 w pudełku
mini 3 w dłoni

Do zestawu rejestratora dołączony jest adapter do zapalniczki oraz kabel zasilający o długości 3,5 m, uchwyt na kamerę, plastikowa końcówka do mocowania kabla pod listwą wewnętrzną, zewnętrzny przycisk zdalny z włożoną baterią, naklejki 3M , a także krótka instrukcja obsługi.

DDPai Mini3 środek

Oprócz rejestratora można zakupić tzw. „Intelligent Hardwire Kit”, zapakowany w torbę plastikową zasuwaną na zamek. Jest on niezbędny, aby korzystać z trybu parkingowego. Należy podłączyć go do skrzynki bezpieczników znajdującej się w samochodzie. Dodatkowo w zestawie znajdują się trzy różne wielkości przejściówek, więc na pewno znajdziesz zestaw pasujący do Twojego samochodu. Jeśli nie dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami, udaj się do elektryka samochodowego. Do zalet takiego połączenia zalicza się przede wszystkim wygodę, ponieważ zapalniczka jest zawsze wolna, a w kabinie nie będą zwisać żadne przewody. Po drugie, stałe zasilanie pozwala na pracę rejestratora w sposób ciągły, a nie tylko przy pracującym silniku lub włożonym kluczyku. Dodatkowo nie musisz martwić się o rozładowanie akumulatora, ponieważ kamera ma funkcję monitorowania jego stanu. Jeśli spadnie on poniżej ustawionej wartości, kamera wyłączy się.

zestaw do trybu parkingowego ddpai

Kamera nie posiada ekranu LCD, z tego powodu przeglądanie, odtwarzanie i pobieranie nagrań odbywa się za pomocą aplikacji DDPai dostępnej w Sklepie Play lub App Store. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w użyciu oraz posiada menu w języku polskim.

mini 3 pudełko i kamera

Mini3 oprócz interesującego designu posiada również doskonałe parametry techniczne. Dyskretna kamera samochodowa wyposażona jest w dwurdzeniowy flagowy procesor Huawei HiSIlicon Cortex A17 + Cortex A7, przetwornik obrazu OmniVision 05A10 o rozdzielczości 5MP, który może nagrywać filmy w 1600p (dwukrotnie lepsza jakość niż Full HD 1080P), dzięki czemu rejestrowany obraz jest wyraźny i ostry. Oprócz wydajnego procesora kamera posiada 6 warstwowy obiektyw oraz przysłonę F1.8 z szeroką dynamiką WDR, co zapewnia lepszą widoczność na nagraniu przy słabym oświetleniu.

Innowacyjna konstrukcja z oddzielną podstawą została zaprojektowana aby umożliwić obrót kamery o 360º. Umożliwia to również rejestrowanie wydarzeń z wnętrza pojazdu.

ddpai pudełko kamera i uchwyt

Z tyłu znajduję się przycisk do resetowania kamery oraz dioda pracy mikrofonu.

kamera i uchwyt ddpai mini3

Największą zmianą jaką Mini3 wnosi do serii MINI jest znaczna poprawa jakości nagrywanych materiałów oraz rezygnacja z dotychczasowych kart microSD na rzecz wbudowanej szybkiej pamięci eMMC 5.1 32GB. Pamięć eMMC podnosi prędkość zapisu i odczytu danych 5-krotnie, a dodatkowo w znacznym stopniu poprawia ich bezpieczeństwo.

oznanczenia kamera samochodowa ddpai mini3

Rejestrator wykorzystuje port zasilania typu Jack 3,5mm. Przewód Micro USB służy wyłącznie do pobierania i przeglądania nagranych materiałów oraz do aktualizacji wersji oprogramowania kamery.

ddpai mini3 i uchwyt
kabel do ładowania ddpai

Głośnik natomiast znajduje się po przeciwnej stronie urządzenia.

głośnik ddpai mini3

Dodatkowym akcesorium dołączonym do kamery jest zdalny przycisk migawki. Używając tego funkcjonalnego przyrządu możesz w wygodny sposób wykonać zdjęcie poprzez wciśnięcie przycisku lub nagrać awaryjne wideo przytrzymując go dłużej. Nagrany materiał obejmuje również zdarzenia sprzed wciśnięcia, opcję tę można skonfigurować w aplikacji (np.10 sekund przed i 10 sekund po naciśnięciu przycisku).

przycisk migawki ddpai mini3
zdalny przycisk kamery ddpai mini3

Pilot zasilany jest baterią guzikową CR2032, z reguły jedna bateria wystarcza na rok korzystania z pilota (w zależności od częstotliwości wykorzystywania urządzenia).

bateria przycisk ddpai mini3

Dodatkowo w zestawie znajdziemy specjalne narzędzie do montażu kabla zasilającego.

narzędzie do montażu ddpai

Ładowarka samochodowa USB posiada dwa porty zapewniające wyjścia 5V1A i 5V2.1A.

ładowarka samochodowa ddpai mini3

Za pomocą dołączonej ładowarki samochodowej oprócz zasilania kamery DDPai Mini3 można również ładować telefony komórkowe i tablety, dostępne jest również szybkie ładowanie.

porty w ładowarce samochodowej

Do zestawu dołączono również zapasowe naklejki 3M do kamery samochodowej oraz zdalnego przycisku migawki.

naklejki montażowe mini3

Aplikację DDPai można w łatwy sposób pobrać ze strony ddpai.pl lub zeskanować kod QR znajdujący się w instrukcji obsługi. Połączenie z aplikacją jest bardzo proste, wystarczy skorzystać z naszej instrukcji w języku polskim lub uruchomić aplikację i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Ukryty rejestrator samochodowy DDPai Mini 3 łączy się z telefonem poprzez wbudowany hotspot Wi-Fi, więc dodając urządzenie należy połączyć się i wprowadzić fabryczne hasło. Przy pierwszym logowaniu pojawią się komunikaty, które wprowadzą użytkownika i wyjaśnią w jaki sposób korzystać z aplikacji DDPai. Po prawidłowym połączeniu natychmiast zostanie wyświetlony obraz z kamery w czasie rzeczywistym. Ułatwi nam to ustawienie odpowiedniego kąta nagrywania rejestratora jazdy.

ddpai mini3 aplikacja podłącz rejestrator
ddpai mini3 aplikacja przeglądanie wideo
aplikacja ddpai ustawienia wideorejestratora
aplikacja ddpai ustawienia kamery samochodowej

Dzięki wbudowanemu 6-osiowemu żyroskopowi DDPai mini3 może automatycznie wykryć kolizję lub nietypową sytuację i automatycznie zarejestrować obraz przed i po zderzeniu, zapisując go do specjalnego albumu „zdarzenia alarmowe”. Bezpośrednio po połączeniu się z telefonem komórkowym, możesz w łatwy sposób sprawdzić wszystkie pliki awaryjne w albumie. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie podróży na pewno będziesz zadowolony z funkcjonalności które posiada omawiany model.

aplikacja ddpai mini3 regulacja czułości
aplikacja ddpai mini3 regulacja trybu parkingowego
aplikacja ddpai mini3 wybór czasu trwania filmu

To co wyróżnia mini 3 na tle innych rejestratorów jazdy z tej półki cenowej to możliwość rejestrowania takich danych jak: gwałtowne przyspieszenie, ostre zakręty, zmiany pasa ruchu podczas jazdy oraz wartość G.

kamera samochodowa ddpai mini3

Oprócz tradycyjnego nagrywania przejazdu, mikro kamera samochodowa od DDPai oferuje również 24 godzinny tryb parkingowy, rejestrując obraz poklatkowo z zaparkowanego samochodu z prędkości jednej klatki na sekundę. Rejestrator przechodzi w tryb zwykłego nagrywania po wykryciu wstrząsu. Dodatkowy kabel z funkcją zarządzania energią IPS zapewnia 24-godzinne zasilanie kamery, podczas gdy zapłon jest wyłączony.

wideorejestrator ddpai mini3

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość kamery2688 × 1944 (1600P) przy 30 klatkach na sekundę, niskie zużycie energii
Format zapisu plikówH.264
Obiektyw6-warstwowy szklany obiektyw, szeroki kąt 140 °, przysłona F1.8
Czujnik żyroskopowyWbudowany 6-osiowy akcelerometr, regulowana czułość za pomocą aplikacji,  zapamiętywanie wideo po kolizji
PamięćWbudowana szybka pamięć flash eMMC 32GB, nagrywanie w pętli
GPSbrak
Moduł WiFiwbudowane Wi-Fi 2,4 GHz
Wyjście wideoBezprzewodowe, obsługa systemów Android/iOS
Przetwornik obrazu5-megapikselowy czujnik CMOS OV05A10
Pamięć RAM1 GB
ProcesorHisilicon Hi3516E
Język aplikacjiPolski

Instalacja mini wideorejestratora od DDPai w samochodzie

Proces instalacji DDPai Mini3 jest bardzo prosty. Na początku wybierz odpowiednią pozycję mocowania kamery i ustaw kąt nagrywania. Najlepszym miejscem jest lewa lub prawa strona lusterka. W następnym kroku oderwij tylną naklejkę 3M na rejestratorze i mocną ją przyklej.

góra ddpai mini3

Następną czynnością jest rozłożenie kabla zasilającego i poprowadzenie go wzdłuż dachu pod podsufitką. Poprowadzony kabel ma trafić bezpośrednio do zapalniczki samochodowej lub skrzynki bezpieczników w przypadku dodatkowego kabla IPS KIT do trybu parkingowego. Aby ułatwić sobie zadanie z poprowadzeniem kabla należy skorzystać z narzędzia do montażu.

kabel zasilania ddpai mini3

ukrywanie kabla

Ostatnim krokiem po uruchomieniu kamery jest połączenie się z nią za pomocą telefonu komórkowego przez aplikację mobilną oraz dostosowanie ogólnych ustawień takich jak: wybór jakości nagrywania, czas pracy kamery w trybie parkingowym, wybór języka itd. Po procesie konfiguracji kamera jest gotowa do pracy.

Efekt końcowy można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Można śmiało powiedzieć, że w porównaniu do innych kamer samochodowych kamera DDPai Mini 3 nie rzuca się w oczy, a idealnym miejscem do montażu jest miejsce za lusterkiem wstecznym.

https://www.ixbt.com/car/ddpai-mini3-review.html#default-20
https://www.ixbt.com/car/ddpai-mini3-review.html#default-22

Natomiast przycisk można umieścić na kierownicy lub też na krawędzi drzwi.

https://www.ixbt.com/car/ddpai-mini3-review.html#default-24

Jak nagrywa niewidoczna kamerka samochodowa Mini 3?

Omawiany wideorejestrator został przetestowany w różnych warunkach pogodowych oraz o różnych porach dnia. Wszystkie poniższe zdjęcia świadczą o dobrej jakości nagrywania niezależnie od panujących warunków. Zdjęcia zostały dodatkowo pomniejszone czterokrotnie, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca na ekranie.

ddpai mini3 nagranie dzień
mini3 nagranie dzień
nagranie rejestratora ddpai mini3

W warunkach nocnego oświetlenia ulicznego można wyraźnie zobaczyć pasy ruchu, a pojazdy po obu stronach są dobrze widoczne.

obraz noc ddpai mini3

ddpai mini 3 nagranie noc

Rejestrator jazdy może również wykonywać zdjęcia wewnątrz samochodu. Wystarczy obrócić go o 180°.

wnętrze kabiny mini3

Podsumowanie

Słowem podsumowania DDPai Mini3 to jeden z najlepszych dostępnych rejestratorów jazdy w tym przedziale cenowym. Oprócz oczywistych zalet na dodatkową uwagę zasługują następujące atuty:

  • Stabilna i bezpieczna szybka pamięć eMMC;
  • Nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości ponad 2K 1600p, zapewniając wyraźny obraz zarówno w nocy jak i deszczowe dni;
  • Łatwe przechwytywanie zdjęć i filmów po kliknięci w zdalny przycisk migawki (pilot);
  • Swobodny obrót kamery o 360°.

  1. Szukałem rejestratora do 500zł i trafiłem tutaj. Po zakupie oraz jej otrzymaniu mogę powiedzieć, że kamera posiada czysty i dokładny obraz a dodatkowo jest wyposażona w przycisk bluetooth, który pełni świetną robotę. Coś się dzieje na drodze klikam i mam uchwycony kilkunastosekundowy fragment co się działo przed i po. Jeśli miałbym kupować drugi raz na pewno by to był ten rejestrator. Dzięki i polecam!

  2. Pingback: Choc jest wiec zwyczajnie meski gadzet, czerpia z niego dodatkowo osoby. – My splendid blog 2956

  3. Czy można jedną aplikacją w jednym smartfonie sterować kilkoma kamerami DDPai Mini3 np. z równoczesnym (lub naprzemiennym) podglądem ich obrazu video? Bo ściągnąć i sparowac 2 aplikacje do 2 kamerek, 3 do 3 itd.- to chyba bez problemu? B. proszę o odpowiedź.

    1. Tak, można obsługiwać więcej kamer z jednej aplikacji DDPai, lecz możliwy jest tylko podgląd z jednej kamery. W łatwy sposób można zmienić podgląd z jednej kamery na drugą, ponieważ wystarczy tylko w sieci Wi-Fi przełączyć się na inną kamerę.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *