Blog » Recenzje Wideorejestratorów DDPai » Kamera Samochodowa Przód-Tył DDPai X3 PRO [Recenzja 2021]

Kamera Samochodowa Przód-Tył DDPai X3 PRO [Recenzja 2021]

Znaczenie rejestratora jazdy jest oczywiste. Wiele samochodów na dzisiejszych drogach jest już wyposażonych w odpowiednią kamerę. Służy ona jako czarna skrzynka samochodu. Wszystko co się dzieje na drodze jest wyraźnie rejestrowane oraz bezpiecznie przechowywane. Dobry rejestrator jazdy może odtworzyć miejsce wypadku i po części udowodnić Twoją niewinność w krytycznym momencie. Na rynku dostępna jest szeroka gama rejestratorów jazdy, począwszy od tych w postaci lusterek wstecznych, a skończywszy na tych bez ekranu. Wybór jest naprawdę wielki. Większość osób stawia jednak kamery bez ekranów, ponieważ posiadają mały rozmiar i zainstalowane w samochodzie nie zasłaniają pola widzenia swoimi gabarytami.

Wygląd zewnętrzny kamery DDPai X3 PRO

Opakowanie DDPai X3 Pro jest stosunkowo proste, a kolor czarny i biały są tutaj dominującymi barwami. Na przedzie pudełka nadrukowany jest obrazek kamery oraz podstawowe cechy rejestratora, który zdobył międzynarodową nagrodę Red Dot, m.in. za takie cechy jak: wygląd, innowacyjna pamięć eMMC i wiele innych.

Pudełko DDPai X3 Pro

Po rozpakowaniu widać, że opakowanie X3 PRO ma górną i dolną strukturę zatrzaskową. Po powolnym otwarciu pudełka można zauważyć jednostkę główną, instrukcję obsługi, przycisk pilota Bluetooth, naklejki 3M, kabel zasilający pod gniazdo bezpieczników oraz tylną kamerę. Nie musimy martwić się o dodatkowy zakup kabla do trybu parkingowego, ponieważ jest on od razu załączony w zestawie.

Otwarte pudełko X3 Pro
zestaw ddpai x3 pro

Wysokiej jakości wygląd rejestratora wyróżniony nagrodą Red Dot

Konsumenci, którzy mieli kontakt z produktami DDPai, powinni również wiedzieć, że DDPai zawsze był fanem zwięzłych koncepcji projektowych. W obecnej erze „minimalizmu” koncepcja projektu DDPai jest odpowiednia dla praktycznie każdego klienta. Patrząc na opakowanie z zewnątrz można zauważyć, że produkt ten zdobył niemiecką nagrodę Red Dot Award w 2018 roku. X3 PRO koncentruje się przede wszystkim na designie oraz minimalistycznym kształcie, który doskonale komponuje się z wnętrzem samochodu. Sprawdź również kamerę DDPAI X2S Pro.

kamera ddpai x3 pro

Patrząc na DDPai X3 Pro, można zauważyć nadrukowane logo DDPAI z przodu oraz obrotową kamerę. Korpus nie ma wielu przycisków, tylko niezbędne przełącznik wyciszania.

ddpai x3 pro w dłoni
tylna kamera ddpai x3 pro

Najbardziej podstawową funkcją każdego wideorejestratora jest opcja fotografowania. DDPai X3 Pro wykorzystuje flagowy przetwornik obrazu OV, który współpracuje z procesorem HiSilicon firmy Huawei, aby kamera zapewniała wysoką jakość nagrań. Przednia kamera wyposażona jest w 6-wartstwowy obiektyw oraz filtr podczerwieni, osiągając wysoką rozdzielczość rejestrowanego obrazu 1600P. Daje to ponad 2-krotnie lepszą jakość niż w przypadku 1080P. Tablice rejestracyjne samochodów w promieniu 20 metrów są bardzo wyraźne.

okablowanie ddpai x3 pro
x3 pro z profilu

Jakie zagrożenia stoją przed nowoczesnymi rejestratorami jazdy? Największym problemem jest zagrożenie utraty zapisanych danych. Tradycyjne rejestratory jazdy zasadniczo wykorzystują karty Micro SD jako nośniki pamięci. W związku z tym, iż jest to dodatkowy element do kamery, występuje zagrożenie niekompatybilności oraz niestabilności pracy. Aby rozwiązać ten problem, DDPai X3 PRO przyjmuje wbudowaną metodę przechowywania danych w pamięci eMMC. Prędkość odczytu i zapisu jest około 5 razy większa niż w przypadku zwykłych kart Micro SD. Najważniejszą zaletą jest jednak znaczna poprawa bezpieczeństwa zapisanych danych.

przycisk na obudowie ddpai x3 pro

DDPai X3 Pro posiada w zestawie przewód, który obsługuje 24-godzinne monitorowanie parkowania. Wbudowany 6-osiowy czujnik żyroskopowy, gwarantuje 1-sekundowe wybudzenie kamery podczas kolizji i zapewnia fantastyczne możliwości. Dodatkowo wbudowany moduł Wi-Fi obsługuje bezpośrednie połączenie z telefonem komórkowym, co jest bardzo wygodne w użyciu.

przewody kamery ddpai X3 Pro
DDpai X3 Pro pełny zestaw

Przechwytywanie jednym kliknięciem, nagrywaj kiedy tylko chcesz

DDPai X3 Pro jest standardowo wyposażony w bezprzewodowy przycisk bluetooth trzeciej generacji, który można umieścić w dowolnym miejscu. Jest on banalny w obsłudze i można go używać w wygodny sposób. Umożliwia on robienie zdjęć za pomocą jednego kliknięcia oraz nagrywanie krótkiego wideo trwającego 5 sekund przed i po kliknięciu ( łącznie 10 sekund ).

W przypadku tego rodzaju rejestratora bez ekranu, pilot Bluetooth jest naprawdę wygodny i przydatny. Gdy napotkasz coś interesującego lub ważnego, wystarczy nacisnąć przycisk pilota, aby wykonać zdjęcia oraz krótkie filmy. Wszystkie pliki zapisują się w osobnym folderze i pozostają chronione przed nadpisaniem. Od teraz nie będziesz musiał się martwić, że przegapisz jakąś istotną sytuację na drodze.

Kamera DDPai X3 Pro z instrukcją w języku polskim

Funkcje dostępne z poziomu aplikacji DDPai X3 Pro

Po zamontowaniu urządzenia, można połączyć się z nim za pomocą telefonu komórkowego przez Wi-Fi. Umożliwia to swobodne przeglądanie ekranu podglądu w czasie rzeczywistym. Wspomniana transmisja obrazu nie zużywa danych komórkowych, cała wymiana odbywa się tylko między telefonem, a kamerą za pośrednictwem dedykowanej sieci.

Główny interfejs jest stosunkowo prosty – z trzema opcjami do wyboru, co ułatwia obsługę na pierwszy rzut oka. Można tutaj ustawić monitorowanie parkowania i ochronę akumulatora pojazdu, zapewniające nieprzerwaną ochronę przez 24 godziny.

Jeśli chcesz udostępniać filmy / zdjęcia z jazdy na głównych platformach społecznościowych, po prostu kliknij, aby pobrać i używać wbudowanej aplikacji w aplikacji. Do Twojej dyspozycji będą narzędzia do edycji i upiększania filmów. Możesz dowolnie przycinać, dodawać filtry, napisy, muzykę w tle itp., a także udostępniać materiały jednym kliknięciem.

Opublikowane komentarze

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *