Blog » Recenzje Wideorejestratorów DDPai » DDPai Mola N3 – Doskonała Specyfikacja w Bardzo Atrakcyjnej Cenie

DDPai Mola N3 – Doskonała Specyfikacja w Bardzo Atrakcyjnej Cenie

Niewątpliwie jedną z najrozsądniejszych inwestycji dla Twojego auta będzie zakup odpowiedniej kamery samochodowej. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to powinieneś tę kwestię przemyśleć ze względu na wzrost liczby samochodów, a co za tym idzie również liczby nieroztropnych kierowców. W krytycznych momentach na drodze to właśnie wideorejestrator może okazać się jedynym świadkiem zdarzenia, który będzie w stanie potwierdzić Twoje zeznania, a w efekcie pozwoli na zaoszczędzenie wielu problemów oraz nerwów. Bohaterem dzisiejszej recenzji będzie rejestrator DDPai Mola N3, nagrywający w rozdzielczości 1600p 2K, wyposażony w tryb parkingowy oraz opcjonalny GPS. Ten konkretnie model można nabyć już od 289 zł w zależności od wybranej wersji, co i tak jest niewielką ceną ze względu na jego dużą funkcjonalność. Jeżeli szukasz rejestratora z wyższej półki polecamy zajrzeć do naszej poprzedniej recenzji DDPai Mini3.

ddpai mola n3 przód
mikro kamera samochodowa ddpai mola n3

mini wideorejestrator ddpai mola n3

Co znajdziemy w zestawie wideorejestratora DDPai Mola N3?

DDPAI Mola N3 jest dostarczany w eleganckim, czarnym pudełku ze zdjęciem rejestratora na przodzie oraz pełną specyfikacją z tyłu opakowania. Omawiana wersja rejestratora Mola N3 posiada moduł GPS, co można zauważyć po czerwonym pasku z napisem GPS w górnym rogu pudełka.

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazuje się sama Mola N3 w kształcie pastylki, dość gruby i wytrzymały kabel micro USB, wspornik montażowy, ładowarka samochodowa z dwoma portami USB oraz narzędzie montażowe wraz z instrukcją. W zestawie znajduje się również dodatkowa naklejka na szybę, która zapobiega przed bezpośrednim kontaktem kamery z przednią szybą.

ddpai mola n3 zestaw

Konfiguracja urządzenia jest stosunkowo łatwa – wystarczy usunąć folię z naklejki na jednostce bazowej i przykleić ją do przedniej szyby samochodu. DDPAI Mola N3 wykorzystuje dwuczęściową konstrukcję, która oddziela podstawę od samej kamery, ułatwiając montaż poprzez wykluczenie regulacji poziomej. Kamera jest połączona ze wspornikiem przez złączne USB typu C.

mola n3 góra

DDPAI Dash Cam N3 składa się z dwóch modułów: modułu kamery, który jest w zasadzie czarną pastylką, oraz wspornika mocowanego na przedniej szybie. Całość wykonana jest według inteligentnego systemu blokującego, który rozwiązał dwa bardzo specyficzne problemy: po pierwsze, wspornik przedniej szyby integruje GPS (opcjonalny) z wejściem kabla zasilającego (który jest umieszczony tak, aby nie był zbyt inwazyjny), a po drugie, dzięki mechanizmowi blokującemu istnieje możliwość skierowania obiektywu do wewnątrz samochodu, gdy zajdzie taka potrzeba.

mola n3 i wspornik montażowy

Patrząc na kamerę od frontu po prawej stronie widzimy obiektyw urządzenia, natomiast po lewej widnieje logo DDPAI nadrukowane na obudowie. Przetwornik obrazu CMOS omawianej kamery posiada 5 milionów pikseli. Znajdziemy tutaj również 6-warstwowy obiektyw z dużą przysłoną F1.8. Obiektyw jest dodatkowo wyposażony w filtr podczerwieni, który zmniejsza rozmycie i poprawia jakość nagrywania w nocy. Pole widzenia kamery to 140 stopni, co pozwala zarejestrować wszystkie pasy ruchu. Kamera obsługuje również rozdzielczość 2K, co umożliwia nagrywanie wyraźnego i ostrego wideo 1600P przy 30 klatkach na sekundę w formacie H.265. Za dnia w zależności od warunków oświetleniowych można uchwycić takie szczegóły jak twarze przechodniów czy tablice rejestracyjne samochodów.

ddpai mola n3

W dolnej części rejestratora Mola N3 nie znajdziemy zbyt wiele, poza kilkoma drobnymi szczegółami takimi jak otwory wentylacyjne, mikrofon, przycisk resetowania oraz lampka LED.

DDPai Mola N3 dół

Na górze urządzenia znajduje się port USB typu C służący do łączenia z uchwytem, a także wbudowane dwa porty wentylacyjne do rozpraszania ciepła. Z lewej strony pastylki zauważyć można slot na kartę microSD, który jest chroniony gumową klapką, natomiast po prawej stronie znajduje się głośnik.

ddpai mola n3 góra

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość kamery2560 * 1600 P @ 30fps kodowanie wideo HD
Format zapisu plikówH.265
Obiektyw:6-warstwowe szkło, filtr podczerwieni, szeroki kąt 140 °, przysłona F1.8
Czujnik żyroskopowyWbudowany 3-osiowy czujnik żyroskopowy,  zapamiętywanie wideo po kolizji, regulowana czułość za pomocą aplikacji (DDPAI)
Obsługa kart SDObsługa szybkich kart MicroSD od 10 do 128 GB
GPSTak
Moduł WiFiWbudowane Wi-Fi 2,4 GHz
Wyjście wideoBezprzewodowe, obsługa systemów Android/iOS
Przetwornik obrazu5-megapikselowy kolorowy czujnik obrazu CMOS
Pamięć RAM1 GB
ProcesorHisilicon Hi3556
Aplikacja i instrukcja obsługiJęzyk polski

Bateria vs Kondensator

Kamera samochodowa bez ekranu DDPai Mola N3 nie korzysta z akumulatorów litowo-jonowych. Zamiast tego zastosowano tutaj superkondensator, co skutkuje zwiększoną wydajnością, mniejszą rezystancją wewnętrzną oraz wyższą odpornością na wysokie i niskie temperatury.

Wiąże się to również z koniecznością ciągłego zasilania urządzenia za pomocą kabla. W razie poluzowania lub usunięcia kabla z gniazda kamera przestanie rejestrować obraz.

Zaawansowane funkcje Moli N3 oraz aplikacja DDPai

Jedną z głównych zalet testowanej kamery DDPai Mola N3 jest fakt, iż posiada ona wbudowany GPS. Zapewnia on możliwość śledzenia lokalizacji pojazdu oraz prędkości ruchu. Ponadto ADAS (Advanced Driving Assistance System) znacznie poprawia bezpieczeństwo za kierownicą, nadając komunikat głosowy w przypadku kiedy pojazd przed nami zachowuje się w podejrzany sposób lub przed naszym pojazdem niespodziewanie pojawi się pieszy.

Wideorejestrator DDPai Mola N3 jest wyposażony również w całodobowy tryb parkingowy. W przypadku kiedy samochód jest nieruchomy przez co najmniej 15 minut, G-Sensor automatycznie uruchomi nagrywanie poklatkowe z prędkością 1 klatki na sekundę, co oszczędzi poziom naładowania akumulatora. W przypadku wykrycia wstrząsu przez akcelerometr kamera rozpocznie nagrywanie w trybie standardowym z prędkością 30 klatek na sekundę przez 2 minuty. Kiedy napięcie akumulatora jest niższe od ustawionego w aplikacji progu ochrony napięcia, kamera automatycznie wyłączy się aby zapobiec jego rozładowaniu.

ddpai aplikacja regulacja czułości
aplikacja ddpai czas trwania filmu
ddpai app tryb wideo

Kolejną interesującą funkcją kamery samochodowej Mola N3 jest SR Sense Reality. Należy jednak pamiętać, iż wspomniana funkcja jest dostępna tylko w wariancie z GPS. Opcja SR (Sense Reality) wykorzystuje 3-osiowy żyroskop do mierzenia następujących parametrów:

  • Przyspieszenia i prędkości pojazdu;
  • Ostrych zakrętów;
  • Zmiany pasów;
  • Wartości G.

Na podstawie tych wartości można wygenerować interfejs śledzenia, który przedstawia Twoją podróż w widoku trzeciej osoby. Możesz również udostępniać swoją trasę na platformach społecznościowych.

Parowanie aplikacji z rejestratorem odbywa się przez Wi-Fi. Kamera samochodowa posiada zintegrowany moduł do sieci bezprzewodowej, dzięki czemu tworzy hot spot, do którego możesz połączyć się w łatwy sposób za pomocą smartfona (połączenie odbywa się na częstotliwości 2,4 GHz). Dedykowana aplikacja DDPAI jest dostępna zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Zapewnia ona możliwość swobodnego przeglądania oraz odtwarzania materiałów wideo przechwyconych za pomocą DDPai Mola N3 oraz umożliwia ich pobieranie. Możesz również udostępniać swoje filmy w sekcji społeczności aplikacji DDPAI, a nawet na odpowiednich social media. Istnieje też możliwość konfiguracji kamery samochodowej Mola N3 za pośrednictwem samej aplikacji, na przykład poziomu nagrywania dźwięku, przełączania dźwięków, uruchamiania oraz wyłączania.

język aplikacji ddpai
mola n3 czas rzeczywisty
parowanie rejestratora jazdy ddpai
funkcje ddpai app
ustawienia aplikacji ddpai
ustawienia ddpai
jakość nagrywania mola n3
pojemność ddpai mola n3

Instalacja kamery samochodowej bez ekranu DDPai Mola N3

Konfiguracja omawianej kamery należy do łatwiejszych. Nawet bez czytania instrukcji obsługi można zamontować ją samodzielnie. W pierwszej kolejności wytrzyj wewnętrzną powierzchnię przedniej szyby pojazdu. Następnie przyklej przezroczystą naklejkę ochronną, na którą należy w kolejnym kroku przykleić naklejkę 3M.

Teraz wystarczy podłączyć DDPAI Mola N3 do uchwytu i przykleić go do przezroczystej naklejki. Aby uruchomić kamerę podłącz jeden koniec kabla zasilającego do uchwytu urządzenia, a drugi do podwójnej ładowarki samochodowej. Po włożeniu karty microSD można rozpocząć parowanie z aplikacją DDPAI. Na końcu poprowadź prawidłowo przewód tak, aby był on ukryty w szwach i szczelinach samochodu. W razie potrzeby skorzystaj z narzędzia instalacyjnego dołączonego do zestawu.

Najtrudniejszą częścią montażu jest odpowiednie poprowadzenie kabla ładującego. Powinno się również upewnić, że uchwyt kamery jest wyrównany centralnie, aby uniknąć jej pochylenia.

Po włączeniu zapłonu dioda LED na kamerze powinna zmienić swój kolor na niebieski. Oznacza to rozpoczęcie nagrywania.

ddpai mola n3 na szybie
https://mysku.ru/
zdjęcie moli n3
https://mysku.ru/

Jakość nagrania omawianego wideorejestratora 2K

Filmy nagrane DDPAI Mola N3 są wysokiej jakości. Kamera może nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 1600p , czyli 2K UltraHD , dzięki czemu nagrania wideo są bardzo wyraźne i ostre. Jakość nagrywania wideo jest znacznie powyżej przeciętnej w tym przedziale cenowym. W dzień przy sprzyjających warunkach oświetleniowych udaje się uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły, a urządzenie radzi sobie również całkiem nieźle z nagrywaniem „pod światło”.

jakość nagrania mola n3
https://mysku.ru/

ddpai mola n3 nagranie z miasta
https://mysku.ru/

ddpai mola n3 nagranie przód
https://mysku.ru/

Sytuacja ma się jednak nieco inaczej w nocy. Przy bardzo słabym oświetleniu jakość nagrania zauważalnie spada, jest ona jednak w zupełności wystarczająca. Odpowiednia ilość światła jest zapewniana przez świetny 6-warstwowy szklany obiektyw z dużą przysłoną F1.8 o szerokim polu widzenia 140 stopni. Jeżeli jednak potrzebujesz wideorejestratora do jazdy nocnej sprawdź recenzję DDPai Mini One NightVision.

ddpai mola n3 noc
https://mysku.ru/

Podsumowanie

Z przeprowadzonych testów można wywnioskować iż kamera samochodowa DDPai Mola N3 jest zdecydowanie warta swojej ceny. Ma bardzo prostą konstrukcje zapewniającą kompaktowość i niewielkie rozmiary. Kamerę można bardzo łatwo ukryć, dzięki czemu nie będzie widoczna przez innych użytkowników drogi, a także nie będzie ograniczała pola widzenia kierowcy. Dołączony do zestawu uchwyt jest idealnie dopasowany i ułatwia wyjmowanie kamery oraz jej regulację. Sama instalacja urządzenia jest banalna i każdy powinien sobie z nią poradzić, jednak ukrycie wszystkich przewodów może zająć trochę czasu.

Dodatkowymi zaletami kamery jest łatwy dostęp do jej funkcji za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Rejestrowany obraz ma doskonałą jakość oraz ostrość, a wbudowany GPS sprawia, iż wyprzedza ona praktycznie wszystkich konkurentów w swoim przedziale cenowym.

Jeśli szukasz wielofunkcyjnego rejestratora do swojego samochodu w przedziale 250-350 zł, to DDPai Mola N3 będzie idealnym wyborem.

Opublikowane komentarze

  1. Pingback: Wszystkie narzedzia, które pomoga Ci w montazu odkryjesz w doborze. – My best blog 6830

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *